Дано старт другому сезону Конкурсу «СтратегіЯ» 23.11.2012

Київ, 23 листопада. – На прес-конференції, що відбулась в Київській міській державній адміністрації, було оголошено про офіційний старт Другого Київського конкурсу інноваційних проектів «Стратегія».


Прес-конференцію провели заступник Голови КМДА Руслан Крамаренко, начальник Головного управління освіти і науки КМДА Оксана Добровольська та бізнесмен, голова Наглядової ради компанії «Октава Капітал» Олександр Кардаков.

«Ми вже не вперше проводимо цей конкурс, – розповідає Руслан Крамаренко. – Минулого року ми дали старт цьому проекту, конкурсу «СтратегіЯ», і він виявився дуже вдалим. Ми спільно з Фондом Олександра Кардакова «Освітні ініціативи» запропонували молодим людям генерувати цікаві проекти, які вдало б лягли в концепцію реалізації «Стратегії розвитку Києва до 2025 року». Ми одразу задали такий тон, щоб ніхто не ставився до цього конкурсу, як до розваги – це не була пропозиція намалювати малюнок на тему. Це пропозиція зробити щось конкретне для міста – придумати це «щось», а ми вже подумаємо, як це реалізувати. Тож і результат ми отримали відповідний – з 88 проектів містом було обрано до реалізації 10, і вже 6 з них втілені у життя. Це – клумба у ліцеї, мережа велосипедних доріжок, «Освітня хмара міста», спортивні майданчики для підлітків, безкоштовний Інтернет у центрі міста та композиція «Фонтан закоханих»».

Спікери розповіли про деякі організаційні зміни, що відбулись у другому сезоні Конкурсу «СтратегіЯ», насамперед про те, що розширено аудиторію Конкурсу: у новому сезоні в Конкурсі змагатимуться в окремих категоріях школярі та студенти, при чому студентські проекти будуть «дорослішими» і наближатимуться своїм змістом до повноцінних стартапів, таким чином даючи авторам можливість реалізувати свої ідеї на міському рівні і надалі залучити до них інвесторів.

«СтратегіЯ» – це конкурс проектів серед учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів та студентів вищих навчальних закладів міста Києва, організований Головним управлінням з питань освіти та науки КМДА, Головним управлінням економіки та інвестицій КМДА за участі співорганізатора – Фонду «Освітні ініціативи» Олександра Кардакова.

Засновник Фонду «Освітні ініціативи» Олександр Кардаков наголошує: «Минулого року разом з КМДА ми зробили прекрасний проект, який дає шанс активній молоді проявити себе. Результат перевершив наші очікування. Отже, саме тому цього року ми підсилюємо конкурс за рахунок нововведень у освітній програмі, підвищення вимог до студентських робіт, для того щоб наблизити його по формату до інвестиційних конкурсів».

Особливість Конкурсу полягає в тому, що проекти, запропоновані учнями та студентами, можуть бути публічно презентовані, включені до міського банку проектів та отримають шанс бути реалізованими на міському рівні.

Організатори конкурсу «СтратегіЯ» ставлять метою:

 •  створення авторських учнівських та студентських проектів та підтримку їхньої реалізації на міському рівні;
 •  залучення молоді до формування іміджу Києва, до майбутнього образу міста;
 •  розвиток науково-технічного потенціалу обдарованої молоді;
 •  формування в учнів та студентів активної громадянської позиції;
 •  виховання національно-патріотичних почуттів, гордості за своє рідне місто;
 •  надання можливості виявити свою ерудицію, знання та творчі здібності.

Завдання Конкурсу:

 •  навчити молодь навичкам проектного менеджменту через розробку і реалізацію проектів, які спрямовані на вирішення соціально значущих проблем;
 •  залучити молодь до практичної діяльності в технічних та інженерних спеціальностях;
 •  відібрати найбільш перспективні і результативні проекти;
 •  залучити молодь до практичної діяльності громадянського суспільства;
 •  публічно презентувати учнівські та студентські проекти, які ввійшли до фіналу Конкурсу;
 •  представити до реалізації проекти переможців на міському рівні.

У конкурсі «СтратегіЯ» братимуть участь учні загальноосвітніх навчальних закладів, студенти та молодь віком від 14 до 23 років.

Другий сезон конкурсу «СтратегіЯ» проходитиме в декілька етапів. Починаючи з кінця листопада 2012 року на офіційному інформаційному порталі Конкурсу (www.strategiya.kiev.ua) всі бажаючі можуть зареєструватися як учасники і зареєструвати свої проекти, надавши стислий опис проекту.

Конкурсні роботи подаються в двох категоріях – шкільні проекти та студентські проекти, в кожній категорії – в трьох номінаціях:

 •  «Зелене місто» – проекти зі створення шкільних та муніципальних парків та алей, екологічних зон; проекти з підвищення ефективності використання енергоносіїв, альтернативних джерел енергії, екологічної відповідальності.
 •  «Електронне місто» – проекти в галузі інформаційно-комп’ютерних технологій, інформаційної культури та безпеки, програмного забезпечення для мобільних пристроїв тощо.
 •  «Гостинне місто» – проекти зі створення унікальної культурної атмосфери столиці, з розвитку туристичної індустрії, із збереження та благоустрою Києва, формування іміджу європейського міста.

У березні 2013 року прийом конкурсних робіт припиняється і журі Конкурсу визначить фіналістів, які продовжать боротьбу за призові місця. Протягом квітня для учасників проектів, що пройшли до фіналу, буде влаштовано низку заходів освітньої програми, які мають допомогти учасникам гідно презентувати свої проекти під час їх захисту у фіналі. Наприкінці квітня відбудеться захист проектів-фіналістів і журі Конкурсу визначить переможців в категоріях і номінаціях. Серед них КМДА буде обрано такі, які варті реалізації в Києві в рамках Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року.

Переможець в категорії «Шкільні проекти» – отримає Подорож у business-camp влітку 2013.

Переможець в категорії «Студентські проекти» – матиме можливість пройти стажування у провідних компаніях України, в тому числі в компаніях Інком та Датагруп.

Також цього року Олександр Кардаков вводить Гран-прі. Розробники проекту, який найбільше сподобається Олександрові, отримають «Тиждень з Наставником» – особисте спілкування та навчання у одного з кращих бізнесменів України!

Нагадаємо, що Перший Київський конкурс «СтратегіЯ» успішно пройшов навесні 2012 року. В конкурсі взяли участь 220 молодих киян, які зареєстрували 88 проектів. 10 проектів-переможців було рекомендовано до реалізації в Києві, і наразі деякі з них вже втілені в життя, інші – будуть реалізовані найближчим часом.