КМДА реалізувала перший проект – переможець конкурсу «СтратегіЯ» 11.05.2012

11 травня 2012 в Еколого-природничому ліцеї №116 розпочато реалізацію проекту Аліни Сидорчук «Озеленення садиби ліцею». Проект став переможцем у Першому київському конкурсі «СтратегіЯ» у номінації «Зелене місто».


Висаджувати клумбу разом з учнями приїхали заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко, засновник фонду «Освітні ініціативи» Олександр Кардаков та провідний ландшафтний архітектор Оксана Джунь.

За словами Руслана Крамаренка, місто підтримуватиме проекти молоді, адже ініціатива має йти знизу. «Учні краще за нас знають, що їм треба, і впевнений, що клумба, висаджена за задумом школярів та їхніми власними руками, буде для них набагато дорожчою, ніж та, яку б висадили міські служби», – зауважив він

Руслан Крамаренко також підтримав ініціативу Аліни Сидорчук щодо оголошення старту нового змагання серед шкіл – «Міського конкурсу озеленення шкільних садиб». В його рамках різні школи міста повинні підготувати ескізи шкільних клумб. Переможці змагання отримають посадковий матеріал для реалізації задуманого. Роботи приймаються з 12 травня по 31 травня за електронною адресою: info@strategiya.kiev.ua.

Руслан Крамаренко зазначив, що таким чином школярі своїми силами зможуть зробити двори своїх шкіл ошатними.

«Для нас важливо довести учням, що ініціатива не карається, а заохочується. Кожен учень знатиме, що він може запропонувати гарну ідею, і вона буде реалізована, а може бути пасивним, і тоді змін на краще не буде. Ми хочемо виховувати молоде покоління таким чином, щоб вони чітко усвідомлювали, що починати завжди треба з себе», – наголосив заступник Голови КМДА.

Відбір та оцінку ескізів здійснюватиме конкурсна комісія, до складу якої увійшли заступник голови КМДА Руслан Крамаренко, засновник фонду «Освітні ініціативи» Олександр Кардаков, перший заступник начальника Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації Вікторія Челомбітько, провідний ландшафтний архітектор Оксана Джунь. Комісія визначить трьох переможців в кожному районі міста, тобто в цілому посадковим матеріалом для озеленення буде забезпечено 30 шкіл міста Києва.

Олександр Кардаков, засновник фонду «Освітні ініціативи», зазначив, що завжди вважав природу найкращим джерелом натхнення, саме тому декілька років тому інвестував кошти у розплідник декоративних рослин «МегаПлант». «В мене є неабиякий досвід у цій справі, – посміхається Кардаков, – адже вже п’ять років я формую ландшафтний дизайн мого власного подвір’я. За цей час дуже багато дізнався і про різні рослини, і про особливості догляду за ними. Саме тому з великим задоволенням приймаю участь у облаштуванні садиби ліцею №116» – коментує Олександр.

Нагадаємо, що за результатами Першого київського конкурсу молодих дослідників «СтратегіЯ» Київською міською державною адміністрацією було відібрано десять найоригінальніших робіт, які спрямовані на покращення життя киян та розвиток міста. Вони були представлені на зустрічі з Головою КМДА Олександром Поповим та погоджені до реалізації. Частина з них може бути втілена в життя вже цього року, інші – в особі своїх розробників – увійдуть до відповідних, вже існуючих, робочих груп при КМДА.