Олексій Єкименко: я не проґавив свій шанс 29.11.2013

Особливістю другого сезону Київського конкурсу інноваційних проектів «СтратегіЯ» було те, що основними нагородами для переможців стали не матеріальні призи, а можливість самовдосконалення шляхом проходження різних видів навчання, у тому числі і в вигляді стажувань.

Один з переможців конкурсу «СтратегіЯ» – Олексій Єкименко – проходив стажування в одній з провідних українських ІТ-компаній – Інком.


Наводимо враження про результати цього стажування «від перших осіб».

Катерина Луцюк, прес-секретар президента компанії Інком, наставник Олексія Єкименко:

— Колись я почула фразу. Дослівно її не пам’ятаю, але сенс такий: якщо хочеш стати в чомусь майстром, почни вчити, стань наставником, поділися досвідом. Згодна з автором на 100%. Бажання передати свої знання і досвід мотивує нас на їх удосконалення. Не знаю, як у інших людей, що ставали наставниками, але мені завжди хотілося дати своїм учням більше корисної, потрібної, цікавої інформації, а для цього потрібно було «підтягуватися» самій, не лінуватися і дізнаватися щось нове в предметній галузі :-).

Стажування – це, безумовно, двосторонній обмін чимось цінним. Виступивши ініціатором того, щоб один з переможців конкурсу «СтратегіЯ» проходив стажування у відділі маркетингу Інком, я відчувала не тільки відповідальність і приємне «вчительське» хвилювання – готувалася, але й розуміла, що сама дізнаюся багато нового від свого протеже.

Олексій виявився чудовим учнем і не менш чудовим учителем для мене. Майбутній журналіст, він структурував мої знання в цій галузі, привніс в роботу над публікаціями багато нового і корисного. З його приходом корпоративний журнал «Інком-Дайджест» заграв новими фарбами: допомога Олексія у створенні журналу виявилася безцінною.

Резюме: після закінчення періоду стажування відпустити Олексія з Інком я так і не змогла. Тепер для мене він не тільки учень, а й шановний, улюблений колега.

Олексій ЄкименкоОлексій Єкименко:

— Одним із призів конкурсу «СтратегіЯ» значилося стажування в сучасній компанії з урахуванням моєї спеціальності. Зрозуміло, я міг відмовитися, але вчасно був попереджений, що втрачу свій шанс. Не проґавив. Зазвичай всіх цікавить, що ж дав той чи інший досвід, що отримала людина від стажування або практики. Я отримав спілкування з новими людьми і розуміння «кухні», про подробиці якої раніше не знав. Наради у великій компанії не потрібно ототожнювати з редакційними летючками, бізнес-публікації не варто плутати з есеїстикою і репортажами, і таких прикладів набереться чимало. Але буде невірно питати тільки про те, що отримав я, необхідно також пам’ятати, що я щось віддав. Так , віддав і не шкодую. Це був практичний досвід. Звичайно, я вже працював журналістом, нехай і в «полі», але досвід спілкування з людьми дуже цінний. Тут же я знайшов ще один досвід – зміг на практиці застосувати свої вміння. Так, не на межі людської фантазії, але все ж. Оновлений журнал «Інком-Дайджест» бачили всі співробітники Інком. Це – моя спільна робота з редакцією. Пишаємося. Приємно розуміти, що чимось допоміг і не висів на шиї у шефа. Втім, це в його компетенції вирішувати «висів – не висів» :-). Щоправда, не обійшлося і без неприємних моментів. На помилках людей, з якими я спілкувався, став помічати і за собою постійне використання слів-паразитів. Добре, що не в такій кількості, але необхідно, нарешті, відучитися говорити «давай» при завершенні телефонної розмови. Однак навіть у цьому негативі є свій плюс.

А якщо коротко – як тільки вам запропонують стажування, практику в такому іменитому місці – погоджуйтеся. І запам’ятайте настанови великого киянина: «…Ніколи і нічого не просіть! Ніколи і нічого, і особливо у тих, хто сильніший за вас. Самі запропонують і самі все дадуть». Це працює. Перевірено мною особисто. Не просив, але тепер тут працюю. І мені подобається!