У конкурсі «СтратегіЯ» визначилися фіналісти 06.04.2012

5 квітня в Студії Савіка Шустера відбулись півфінали Першого Київського конкурсу молодих дослідників «СтратегіЯ», організованого Київською міською державною адміністрацією та Фондом «Освітні ініціативи» Олександра Кардакова.


На момент закінчення прийому конкурсних робіт було зареєстровано 88 проектів, з яких Експертна рада відібрала по п’ять півфіналістів у кожній з трьох номінацій – «Електронне місто», «Зелене місто» і «Гостинне місто».

В урочистих обставинах в телевізійній студії автори проектів-півфіналістів захищали свої роботи перед авторитетним журі, до складу якого увійшли представники Організаційного комітету та знані експерти в галузях, пов’язаних з номінаціями Конкурсу.

Першими свої проекти захищали півфіналісти в номінації «Електронне місто». До складу журі цієї номінації увійшли: заступник голови КМДА Руслан Крамаренко, засновник Фонду «Освітні ініціативи», голова Наглядової ради компанії «Октава Капітал» Олександр Кардаков, президент компанії Інком Олександр Федченко, відома бізнес-леді, директор венчурного фонду TA Venture Вікторія Тігіпко, а також віце-президент інноваційного парку BIONIC Hill Віктор Галасюк.

Всебічно розглянувши п’ятірку проектів, вивчивши виконання завдання від партнера Конкурсу – компанії KPMG, – журі для боротьби за Гран-прі Конкурсу відібрало два проекти – «QR-місто» (автор – Микола Гілко) і «Універсальна електронна картка київського школяра К.І.Д.» (Олеся Омельченко, Данило Василашко, Анна Мазур). Друге місце в номінації зайняв проект «Вільний Інтернет в центрі Києва» (Олександр Санченко, Марія Хандусь), третє – «Освітня хмара міста» (Олександра Черненко, Владислав Орел).

У номінації «Зелене місто» членами журі стали Руслан Крамаренко, Олександр Кардаков, а також відомий київський архітектор Оксана Джунь, експерт з комунікацій, керівник відділу розвитку бізнесу KPMG Аліна Севастюк і член Національної комісії з питань телебачення і радіомовлення, засновник групи компаній FIM Оксана Калетник .

В результаті палких дебатів в цій номінації переміг проект «Озеленення садиби ліцею» (Аліна Сидорчук), друге місце поділили проекти «Краєзнавчо-екологічна стежка Вигурівщина» (Уляна Алексєєва) і «Облаштування мережі велосипедних доріжок у місті Києві» (Дмитро Кернер), на третьому місці опинився проект «Дерево в місті, або Музей Лісу» (Наталія Парубець, Дмитро Тесленко).

Проекти у номінації «Гостинне місто» в якості членів журі оцінювали Руслан Крамаренко, Олександр Кардаков, економіст, редактор журналу «Експерт Україна» Андрій Блінов, генеральний директор радіостанції «Русское радио – Україна» Сергій Кузін, засновник проекту «Цікавий Київ» Арсеній Фінберг і перший заступник начальника Головного управління освіти і науки КМДА Вікторія Челомбітько.

У цій номінації всім членам журі найбільш сподобався проект «Мережа спортивних майданчиків для підлітків» (Олександр Фоменко). Друге місце зайняв проект «Фонтан Закоханих» (Оксана Коршунова, Ольга Литвиненко), а третє поділили проекти «Наземний громадський транспорт» (Анастасія Охрименко, Тетяна Обелець) і «Місто на долоні» (Максим Лазоренко, Сергій Чмирко, Олександр Шлімович).

З описами проектів-конкурсантів можна ознайомитися на сайті Конкурсу – www.strategiya.kiev.ua.

Півфінали конкурсу «СтратегіЯ» пройшли в форматі телевізійного шоу, яке провела чарівна ведуча Лілія Аніщенко, а телеглядачі зможуть подивитися, як розвивалися події, в ефірі одного з національних телеканалів протягом квітня 2012 року.

На черзі – головна подія конкурсу «СтратегіЯ» – фінал Конкурсу, що визначить володаря Гран-прі, який отримає, окрім цінних призів від спонсорів та організаторів, можливість реалізувати свій проект в рамках Стратегії розвитку Києва до 2025 року. Фінал конкурсу «СтратегіЯ» відбудеться 25 квітня в Колонній залі КМДА.

Конкурс молодих дослідників «СтратегіЯ» просуває культуру формування практичних ідей і навичок роботи над проектами серед молоді від 16 до 21 року, створює умови для суспільного прогресу шляхом формування у молодого покоління волі і натхнення в реалізації власних ідей. Конкурс дає можливість молоді проявити свою активну громадянську позицію, здібності на ниві наукових досліджень та підприємництва, а також зробити перші кроки в бізнес-середовищі, розробляючи проекти, які можуть бути реалізовані в Києві.