В літньому таборі «Зміна» відбувся День підприємництва 19.07.2013

18 липня в рамках Business Camp у Центрі соціального розвитку підлітків та молоді «Зміна» відбувся День підприємця – захід, що був влаштований організаційним комітетом Другого київського конкурсу інноваційних проектів «СтратегіЯ».


День підприємця – це семінар про те, яким чином можна розвивати себе як підприємця в нашій країні, про різноманітні шляхи розвитку в бізнесі.

Оксана СтороженкоВідкриваючи семінар, керівник проектів Фонду «Освітні ініціативи» Оксана Стороженко зазначила, що усі молоді люди замислюються про те, чим надалі займатися, ким стати, а для подальшого розвитку є як мінімум чотири шляхи:

— піти працювати до малої / середньої компанії;
— розпочати працю у великій компанії;
— почати будувати власний бізнес;
— зробити щось «стартапне» і продати;
— і, звичайно, безліч інших варіантів.

Тарас ПарандійДля учасників Дня підприємця виступив керуючий партнер Startup Ukraine Тарас Парандій, який розповів про свій підприємницький досвід та відповів на запитання слухачів.

«Я ніколи не боявся робити більше, ніж мене просять», – зазначив Тарас Парандій. Він розповів також про своє навчання у школі та університеті, таким чином проводячи паралель між досягненнями в цих закладах. «Жодного разу мене не просили диплом на роботі. Важливо те, що саме ви робите, та як само ви це робите». До того ж спікер додав: «Страх провалу – це ніщо. Зробіть щось продуктивне. Краще спробувати, навіть якщо ви зазнаєте поразки, адже невдача – це коли ви складаєте руки, поразка – це просто спроба».

Серед учасників заходу були розіграні 6 сертифікатів від Startup Ukraine на курс Startup Youth.

Також на семінарі виступила Валерія Якушко, учениця 11-го класу київської школи, яка в свої 16 років успішно керує роботою Інтернет-магазину з продажу індійського одягу, та бере активну участь у роботі декількох проектів.

«Кожна людина є середнім арифметичним тих п’яти людей, з якими проводить час», – зазначає Валерія після свого виступу. – «Дякую вам за те, що повірили в мене і дали шанс поділитись власним досвідом з однолітками. Цей день приніс мені багато енергії на звершення нових починань! 18 липня увійде до моєї біографії як день мого першого публічного виступу. Я тішусь, що тоді я була «середнім арифметичним» саме вас».

Директор Фонду «Освітні ініціативи» Надія Омельченко зауважує: «Ми доклали зусиль, і здається, нам вдалося влаштувати так, щоб учасники послухали яскравих особистостей, що «зробили себе самі», поставили питання, подискутували про шляхи становлення молодого підприємця, про те, як досягнути успіху на кожному з можливих шляхів».

Наприкінці організатори підготували сюрприз для молоді – запросили молодий рок-гурт «Хутор Рок».

Гурт Хутор Рок